Proszę o pomoc

Pytania i wątpliwości dotyczące wyboru maszyny do szycia lub innego sprzętu najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb. Nasz ekspert wyjaśni czym należy się kierować w podejmowaniu decyzji i na co zwracać szczególną uwagę przed zakupem.

Proszę o pomoc

Postautor: Mariusz10 » 26 paź 2008, 14:40

Pani Jolu napisałem PW na innym forum ale znalazłem to więc mam nadzieje że otrzymam pomoc.

Chciałbym zakupić dla swojej pani maszynę do szycia sęk w tym że nie znam się na tym zupełnie i mam ograniczone fundusze w granicach 400 zł.

Po przeczytaniu kilku postów na różnych forach zorientowałem się że nie polecają maszyn łucznika a w moim przedziale cenowym jeste ich dość sporo .

Dodatkowo znalazłem arka radom, singer 8280, singer 2250, brothet LS 2125 czy mogłaby pani coś mi polecić wiem że macie też punk handlowy i serwis więc jestem skłonny kupić u państwa takie cudo.

Proszę o pomoc w wyborze będę wdzięczny . Dodatkowo powiem że maszyna ma służyć do domowego użytku

pozdrawiam
Mariusz10

Re: Proszę o pomoc

Postautor: Jolanta.Wojcik » 26 paź 2008, 15:30

Witam serdecznie!
Przeglądałam Pana posty na muratorze i już byłam skłonna odpisać ale nie chcę zbyt często się tam udzielać aby nie było to odczytywane jako forma reklamy.
Wracając do tematu to posiadamy aktualnie Brothera LS 2125. Kosztuje on 449,- i jest to całkiem przyzwoita maszyna w tej grupie cenowej pod warunkiem, że osoba, która będzie szyła, nie ma dużych wymagań. Dokładając niewiele można kupić maszynę równie prostą w obsłudze i możliwościach ale na dużo wyższym poziomie jakościowym, chociażby Janome 2041 za 599, Elnę 2100 za 599. Podając przykładowe modele zdaję sobie sprawę, że podnosimy początkową kwotę o prawie 50% ale różnica w jakości jest tak zdecydowana... zawsze warto trochę dołożyć, bo maszyna w domu, w zderzeniu z rzeczywistością musi dać sobie radę i z cienkim i z grubym materiałem, nie wspomnę już nawet o materiałach elastycznych. A te najtańsze maszyny mają nierzadko z tym problem. Może to zabrzmi banalnie ale naprawdę warto troszeczkę dołożyć bo tego typu sprzęt kupuje się raz na dłuższy okres czasu.

Co do Łucznika czy też Arki Radom, jakby ich tam nie zwać, to wszystko to samo. Pozwoli Pan, że pominę ten temat ;-)
Natomiast z singerami nie mam aktualnie do czynienia, sprzedawałam je kiedyś przez długi okres czasu, a tych modeli, które pan podaje nie obszywałam i ich nie znam. Mogę wypowiadać się tylko o maszynach, które mam osobiście przyjemność sprawdzić i poznać.

Pozdrawiam, Jola Wójcik.
Jolanta.Wojcik
Ekspert
Ekspert

Postautor: Mariusz10 » 27 paź 2008, 10:33

Pięknie dziękuję za odpowiedź termin zakupu wydłużył się o 1 miesiąc więc myślę że dam rade finansowo z modelami które Pani poleciła . I myślę że nawet zakupie u państwa maszynę bo widzę że znacie się na rzeczy, macie serwis i ogólnie bardzo pozytywnie odebrałem państwa firmę

pozdrawiam i na pewno się jeszcze odezwę w sprawie zamówienia maszyny do szycia
Mariusz10

Postautor: Jolanta.Wojcik » 27 paź 2008, 19:26

Bardzo dziękuję za miłe słowa ;-) Oczywiście polecam się na przyszłość, gdyby miał Pan jakieś pytania lub wątpliwości na pewno postaram się w miarę moich możliwości odpowiedzieć i doradzić.

Miło będzie nam jeśli zakupi Pan sprzęt u nas, niezależnie od wydanej kwoty, szanujemy każdego klienta. Proszę pamiętać, że po zakupie może Pan liczyć na każdą formę pomocy.

Co do serwisu my jako takiego nie prowadzimy ale jesteśmy pośrednikiem między dystrybutorami, którzy sprawują serwis, a klientami. Jest to o tyle dobre, że czasami potrafimy lepiej załatwić sprawę w imieniu naszego klienta niż on sam. Większość serwisów polega na tym, że w razie zgłoszenia jakichś nieprawidłowości, kurier odbiera sprzęt bezpośrednio z domu i po serwisowaniu odwozi z powrotem. My oczywiście pilnujemy aby wszystko odbyło się jak należy. Reasumując wystarczy jeden telefon do mnie a ja już dalej wszystkim się zajmuję w imieniu klienta.

Pozdrawiam serdecznie, Jola.
Jolanta.Wojcik
Ekspert
Ekspert

Postautor: Mariusz10 » 26 lis 2008, 10:19

Witam serdecznie po przerwie zbliża się ten moment w którym chciałbym zakupić maszynę dla mojej pani.

Tutaj pojawia się pytanie czy wymienione wyżej modele dalej są w takiej cenie ( może niższej ;) )czy może cena uległa zmianie na wyższą.

Dodatkowo chciałbym zapytać która z tych dwóch modeli będzie lepsza :) do domowego użytku

Ps czytałem dobre opinie o Janome ale zdam się na podpowiedź specjalisty

pozdrawiam serdecznie
Mariusz10

Postautor: Jolanta.Wojcik » 26 lis 2008, 10:40

Witam
Ceny nie uległy zmianie ,ale na maszyny Janome jest 5% rabatu, jeżeli posiadamy kupon z Burdy ,drukowany w numerze 11/2008. Jakość maszyn Janome bardzo dobra testuje je od pewnego czasu i nie rożnia się pod względem jakości od maszyn Elny ,które sprzedaję od wielu lat i uważam że jest to bardzo dobry sprzęt.Jeżeli chodzi o ceny to Janome jest bardzo konkurencyjne ,ale tylko do końca roku ,póżniej myślę że bedą droższe.
Porównując konkretne modele : Janome 2041 i Elna 2100 to Janome ma automat do dziurek ,a Elna półautmat .Jest to istotna funkcja ,a poza tym maszyny są na tym samym poziomie.
pozdrawiam i dziekuję, że pamięta Pan o nas,zapraszam na zakupy ;)
Jolanta.Wojcik
Ekspert
Ekspert

Postautor: Mariusz10 » 26 lis 2008, 13:17

Bardzo dziękuję za odpowiedź

jestem zdecydowany na maszynę Janome , zamówię w ciągu kilku dni

Dziękuję za profesionalne doradztwo i pomoc w najbliższych dniach złożę zamówienie

PS Chciałbym jeszcze zapytać o koszt przesyłki i termin oczekiwania na maszynę

pozdrawiam
Mariusz10

Postautor: Jolanta.Wojcik » 26 lis 2008, 16:02

odpowiedź wysłałam na priva, pozdrawiam
Jolanta.Wojcik
Ekspert
Ekspert

Postautor: Mariusz10 » 27 lis 2008, 09:55

zamówienie złożone :)