Prośba o wzór na biustonosz

Dyskusje o amatorskim szyciu, wykrojach, akcesoriach, tkaninach, krawieckich ciekawostkach, itp. - wymiana doświadczeń dotyczących wszystkiego, co związane z mniej lub bardziej profesjonalnym szyciem.

Prośba o wzór na biustonosz

Postautor: Margaret447 » 28 kwie 2008, 11:17

Witajcie!
Wiem, że pytam o rzecz bardzo trudną, ale może jednak znajdzie się ktoś to posiada jakiś sensowny wzór kroju na uszycie biustonosza. Mam dość duży rozmiar miseczek i zawsze marzyłam o tym, żeby przynajmniej opalacz sobie samej uszyć. Bardzo liczę na pomoc.Można tez wysłać na mój adres: malgorzatalub@wp.pl. Z góry serdecznie dziękuję!
Margaret447

Re: Prośba o wzór na biustonosz

Postautor: Jolanta.Wojcik » 29 kwie 2008, 13:38

Posiadam mnóstwo archiwalnych numerów BURDY w których były wykroje strojów kąpielowych jaki rozmiar jest potrzebny :?: to pastaram się poszukać
Jolanta.Wojcik
Ekspert
Ekspert

Postautor: jkowalcz » 02 maja 2008, 11:54

Witam
Wbrew pozorom dobranie dobrego wykroju do uszycia dobrego stanika (nawet do stroju kąpielowego) nie jest łatwe. Zwłaszcza przy dużym biuście, gdzie bardzo ważne jest dobre podtrzymanie piersi. Nie jestem w tej sprawie ekspertem, ale przez jakiś czas pracowałam w zakładzie produkującym bieliznę damską, więc co-nieco na ten temat wiem.
Sama szyje amatorsko i opieram się na wykrojach z burdy. W przypadku stanika przy sporych piersiach proponowałabym jednak inne rozwiącanie. A mianowicie poświęcenie jednego stanika bieliźnianego (takiego już na końcówce jego żywotności :? , ale w miarę jak najwygodniejszego). Poprucie go na części pierwsze i przekrojenie z materiału, z którego będzie Pani szyła kostium. Ma to dodatkowy plus, ze zostaną Pani fiszbiny idealnie dopasowane do szytego modelu. Przy dużych piersiach są ważne - zapobiegna uciekaniu piersi pod pachy.... Z tym, że do uszycia tuneli pod fiszbiny używa się specjalnej taśmy. Może jednak Pani do tego celu użyć jakiejś gęsto tkanej tkaniny - tak aby drut nie przechodził przez splot. Może też pani końce druta (fiszbiny) dodatkowo zabezpieczyć przed przecinaniem tkaniny np robiąc na jej końcach kulki np z poksiliny. Co do wszywania gumek - to nawet w zakładach używa się albo zyg zaka albo sciegu piórkowego (wygląda jak zyg zak szyty ściegiem prostym) - oba te ściegi są w każdej maszynie więc nie powinna miec Pani problemu. Ramiączka moze Pani zrobić z ładnej ozdobnej gumy, podszyć gumę pod materiał lub np zrobić na wymiar materiałowe, albo nawet wiązane - według uznania.
Przy takim rozwiązaniu będzie pani pewniejsza, że wybrany model na gotowo będzie pasował i nie zniekształci piersi.
Jest to sposób już sprawdzony przeze mnie i w 100% się sprawdził.
Powodzenia
J.K.
jkowalcz

Postautor: jkowalcz » 02 maja 2008, 12:05

Do tuneli pod fiszbiny można też użyc gęsto tkanej dzianiny - byłaby nawet lepsza bo dzianiny są bardziej miekkie od tkanin i przyjemniejsze w kontakcie ze skórą. Można też użyć od strony materiału kostiumu tkaniny, a od strony kontaktu ze skórą dzianiny. Tunel na fiszbine musi byc uszyty z dwóch stron (materiał kostiumu nie moze pełnic roli jednej strony tunelu. W przekroju powinno być: materiał kostiumu, tunel, fiszbina i tunel. Dla ukrycia tunelu jeśli jest z innego koloeu można jeszcze na wierzchu od naszyć jeszcze jedna warstwe materiału kostiumo - o ile nie jwst to gruby materiał....
Jesli zdecyduje się Pani na taki sposób szycia (ściagnięcia formy z innego stanika) proszę napisac jak sie udał.... ;)
Ja tak robiłam też z innymi rzeczami - np ze spodniami dla męża. Szyłam mu sztruksy z poprutych jeansów. Efekt był zaskakująco dobry a mąż bardzo zadowolony.
J.K.
jkowalcz

Postautor: antena » 08 lut 2009, 16:44

Bardzo prosze, jesli ktos ma wykroj na biustonosz(najlepiej usztywniany) mam rozmiar 80/85D, o przesłanie wykroju na maila,niegdzie nie moge znalezc wykroju,a burd akurat z takimi wykrojami nie mam. z gory bardzo dziekuje. moj mail antenka1766@wp.pl
antena

Wróć do Szycie