MASZYNA DO SZYCIA SKÓR-SZYCIE TOREBEK

Dyskusje na temat użytkowania i problemów w eksploatacji przemysłowych maszyn do szycia.

MASZYNA DO SZYCIA SKÓR-SZYCIE TOREBEK

Postautor: emilia_a » 04 lis 2009, 13:31

Witam
jestem nowa na forum, chciałabym sie dowiedzieć (bo nie mam zielonego pojecia) jaka bylaby najlepsza maszyna do szycia skórzanych torebek, dotychczas szyłam na łuczniku ubrania, wiec szycie lekkie. bede wdzieczna za kazda rade. pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
emilia_a

Re: MASZYNA DO SZYCIA SKÓR-SZYCIE TOREBEK

Postautor: emilia_a » 04 lis 2009, 20:19

bardzo dziekuje za odpowiedz.
emilia_a

Postautor: sinaka » 21 lis 2009, 00:02

witam. ja również mam zamiar szyć torby z filcu (4mm) i skóry. do tej pory zastanawiałam się nad kupnem jakiejś elny, ewentualnie janome i toyota też wchodziły w grę. aleee ojciec mojej znajomej, ktory naprawia maszyny odradził mi takiego zakupu twierdząc, że na takim materiale po pewnym czasie zacznie odmawiać mi posłuszeństwa. polecił mi zakup jakiejś starej metalowej maszyny. wczoraj w sklepie sprzedawca przedstawił mi stębnówkę (po raz pierwszy się spotkałam z tym terminem;p) JUKI 5550N. no i załamuję ręce nie wiedząc w co warto zainwestować. za drobną poradę będę bardzo wdzięczna . pozdrawiam.
sinaka

Postautor: sinaka » 22 lis 2009, 22:52

w sklepie za używaną chcą 900zł. ,ale mam okazję kupić od znajomej której ojciec prowadził kiedyś sklep z maszynami przemysłowymi za 300zł. oferta kusząca :] czy to jest automat? chyba raczej nie, ale ręki uciąć nie dam. moja wiedza jest znikoma. w takim razie już osobiście popytam o ten silnik. dzięki :]
sinaka

Postautor: zdob » 15 gru 2009, 13:54

Witam

Za 300PLN to kupisz złom, który do niczego się nie nadaje.Co najwyzej do odwiezienia go tam gdzie jego miejsce czyli złom. Maszyny które proponuję bo sprzedaję ich bardzo dużo to HIGHLEAD - marka MITSUBISHI w Polsce od 10lat model GC1088 za 1100PLN+VAT22%. Oryginalny Japoński chwytacz a nie jakies tam gówno co się rozsypie i juz masz koszta. Prosta i do tego z możliwościa rozbudowania. Wystarczy że zamówisz ją z ząbkami oraz płytką na cięższe szycie i juz te swoje torebki możesz przeszywać. Tylko trzeba będzie zmienić ustawienia chwytacza na grubszą igłę. Nie polecam kupować od taty kolezanki bo chce sie pozbyć złomu z piwnicy i tyle. Wiem ile klientów przychodzi ipyta oczęści do masdzyn bo kupili tanio ale nikt im nie powiedział że części do nich juz nie ma. Nie daj sie nabrać!!!!tam kupisz co mówiłem dodatkowo masz gwarancję co stawia ciebie w uprzywilejowanej pozycji. Jak by co to pytaj albo sprawdź na stronie. Pozdro

Zdob
zdob

Postautor: zdob » 17 gru 2009, 09:10

Witam

Widzę ,że magnus ma problemy z produktami CHRL. Pamietaj o jednej rzeczy o której ja już zdążyłem sie przekonać że jest chińczyk i chińczyk. Wszystkie produkty różnią się od siebie wykonaniem oraz jakościa towarów. Na ten przykład spójrz na markę RESERVED. Na pewno ktoś z twojej rodziny bądź znajomych kupował i kupuje tam rzeczy a cała ich produkcja pochodzi od Chińczyków tylko z ta róznicą że pilnuje się tam jakości i dla tego chiny chinom nie równe. Dlaczego ta marka ma tak wielu zwolenników? Bo rzeczy są relatywnie tanie i stać cię na to abyc kupował tam częściej bo cena jest zgodna z twoim stanem portfela. Jak ktoś jest majętny może kupić sobie tą samą rzecz w markowym sklepie ale za tyle ile ty w omawianym sklepie kupisz sobie 5 takich rzeczy. Tak sie to teraz odbywa. Kiedys stebnówka kosztowała 2500 a teraz kosztuje 1100. Jest różnica? Jest i dla tego klient ma wybór co kupić i na co go stać. Co do Japońskich chwytaczy to chyba pułap twojej wiry jest na niskim poziomie. Specjalnie dopłacamy te kilkadzisiąt dolarów więcej bo jak wiemy jest on "sercem" maszyny i nie ma co na tym oszczędzać. Twoja niewiara bierze się stad ze musiałeś naciąć się na chińczyka i masz skazę. Spójrz na firmy które sprzedaja maszynę do samodzielnego montażu za 850PLN i tutaj mogę ciebie zapewnić, że nikt nawet nie pomyślał o chwytaczu innym niż chiński. Tak samo jest z omawianymi płytkami i ząbkami jest materiał i materiał i producent i producent. Kolega Magnus generalizuje wszystko i wrzuca to do jednego wora co nie jest własciwe. Pozdrawiam
zdob

Wróć do Maszyny przemysłowe