Jaka maszyna do szycia? Tapicerstwo, Stębnówka.

Dyskusje na temat użytkowania i problemów w eksploatacji przemysłowych maszyn do szycia.

Jaka maszyna do szycia? Tapicerstwo, Stębnówka.

Postautor: marviz » 29 paź 2009, 19:11

Witam szanowne grono,

W związku z dostępnym na rynku wzornictwem mebli, moim już wybrednym guście oraz moim ambitnym charakterem chciałbym rozpocząć pracę nad produkcją mebli tapicerowanych.

Na początku amatorsko, bardziej dla siebie, może w planie próbna sprzedaż na allegro lub jakiejś giełdzie pierwszego udanego egzemplarzu.

W chwili obecnej nie mam żadnego sprzętu do rozpoczęcia tego planu więc tutaj prośba do was.

Chciał bym kupić maszynę do szycia, do typowego szycia materiałów tapicerskich. Bardziej materiałowego niż skór (do skór trzeba doświadczenia którego ja na ten czas nie mam, więc może później).

Prawdopodobnie będzie to maszyna typu "Stębnówka" czyli jednoigłowa o prostym ściegu.

Nie mam jednak żadnej wiedzy na temat maszyn do szycia, wiem jedynie że do tapicerstwa taka maszyna to podstawa.

Cena jaką chciał bym przeznaczyć to 1500 zł na pierwszą maszynę. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item787273248_stebnow ... szyna.html
co o tym myślicie?

Tak jak wspomniałem wcześniej miała by to być stębnówka do szycia ściegiem liniowym + ew z dostępną stopką do lamowania.

Konstrukcja mebla to już inna sprawa, tu mam większe doświadczenie w stolarstwie więc tego się nie obawiam. Projektuje też wnętrza i ogólnie interesuje się wzornictwem więc projekt takiego mebla nie jest dla mnie wyzwaniem.

Przykłady tapicerki jakie chciał bym na niej szyć:

Obrazek

Obrazek

Jeśli nie wyraziłem się jasno i są jeszcze jakieś pytania które pomogły by wam doradzić mi w wyborze proszę pytać, postaram się odpowiedzieć w miarę szybko.

Pozdrawiam, Marcin.
marviz

Re: Jaka maszyna do szycia? Tapicerstwo, Stębnówka.

Postautor: basia035 » 29 paź 2009, 20:03

Maszyny Juki są jednymi z najlepszych maszyn przemysłowych.Na Twoje potrzeby jak najbardziej na miejscu:nie ma problemu z częściami (bo to także najpopularniejsze maszyny ) .Sama w pracy szyję na maszynie Juki,tylko troszkę bardziej zaawansowanej-więc polecam.Bez problemu szyje także skóry (to tak na przyszłość :D ) wystarczy tylko dokupić stopkę teflonową i igły do skór.Co do lamownika:aby lamować na takiej maszynie trzeba zmienić ząbki,płytkę,stopkę i dokręcić lamownik-chyba można kupić w komplecie.Jeśli chcesz to dopytam się mechanika u mnie w pracy.
Powodzenia :D
basia035

Postautor: zibi » 30 paź 2009, 19:11

oto moje zdanie radze kupic maszne krajowa posiadajaca zakres regulacji z zapasem perspektwa prac na dluzej takie warunki spelnia LUCZNIK GC-6-9 aktualnie dostepna na allegro pod nr 601 827 771 sam jestem tapicerem i zacznalem od 0!! nie pchaj sie w inne lub z elektronika bo serwis cie połknie
zibi

Postautor: union special » 30 paź 2009, 22:37

na tej maszynie nie masz szansy uszyc tapicerki.Przede wszystkiem maszyna taka powinna posiadac transporter potrójny z angielskiego (unison feed).Za 1500 zł możesz kupic jedynie maszyne używaną.musi to być oczywiście maszyna przemysłowa.Firma ,która się specializuje w tego typu wyrobach to Durkopp-Adler,Pfaff,Brother,Juki tez chyba posiada maszyny z potrójnym transportem.musisz również wiedzieć o tym ,że tapicerki sś różnej gramatury , a co za tym idzie musi być dobrana pod nią podklasa maszyny :lol:
union special

Postautor: union special » 30 paź 2009, 22:40

Nie ma takiego pojęcia jak ścieg liniowy .Ściegi może być np.stebnowy ang.Lockstitch typ 301 podwójny łańcuszkowy typ 401.W krawiectwie pojęcia ściegu są zdefiniowane :lol:
union special

Postautor: zibi » 31 paź 2009, 14:10

szanowny przyjacielu o nicku union specjal punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia Ja zaczynalem od lucznika lz3 z 63 roku i szylem wszystkie tkanin tapicerskie łacznie ze skórą na siedzenia samochodowe potem pracowalem na pfaff1425 ekstra tylko padl modul elektoniczny za 780 euro Dzisiaj kupilbym oprocz lucznika gc 6-9\ Schirube YF616-X2 z podwojnm transportem nowa kosztuje ok 1550 zl w firmie Strima we wroclawiu[ Jesli masz gdzies stol z silnikiem wez sama glowke i zacznij pracowac] kompletna z silnikiem i blatem ok 2300 netto. lub schiruba 818fh113 na allegro zmiescisz sie w kosztach pod nr tel 696 399 611 . Tapicer
zibi

Postautor: marviz » 01 lis 2009, 13:41

Zibi - Dzięki za radę, właśnie nad GC 6-9 się zastanawiałem. Myślisz że był by to dobry zakup na początek? Widziałem ją na allegro za 1300 zł razem ze stołem i silnikiem, w dodatku bardzo blisko mnie (bo w Białymstoku), zaoszczędził bym na transporcie bo 160 zł za paletę to też nie mało.

Jak jest z serwisem tego Łucznika? Domyślam się że to chińska podróba ale chyba serwisuje się ją tak jak normalnego Łucznika.

Jeśli masz doświadczenie w tapicerstwie to proszę, powiedz coś jeszcze.

Pozdrawiam, Marcin.
marviz

Postautor: zibi » 01 lis 2009, 19:33

W tapicerce siedze 15 lat maszny o ktorych pisza szanowni rozmowcy z potrojnym transportem sa naprawde swietne lecz nalezy brac pod uwage mozliwosci finansowe kupujacego aby nie wyrzucil pieniedzy w bloto a potem tulal sie po serwisach Do Lucznika serwis jest w calej polsce to dobry sprzet wszystkie elementy stopki 17 zl za szt stopka z rolką 27 zl ; igly np cena 50 gr za szt cena dostaniesz w kraju w sumie nawet sam nauczysz sie ustawiac chwytacz ja znalazlem go na linku naprawa i serwis maszyn do szycia Wez tez pod uwage sirube YF 616 o ktorym pisalem wczesniej z podwojnm transportem to na poczatek dobra mechaniczna maszna bez zbednej elektroniki i prosze aby na forum nie doradzali zainteresowani sprzedaza swoich marek dilerzy oraz pracownicy szwalni wkonujac prace na powierzonym sprzecie bo nie maja zielonego pojecia nie tylko o kosztach zakupu ale i o kosztach serwisu codziennego ustawiacza czesci zamiennych ktore zawsze w zakladzie sa ,lecz nie zawsze beda w zasiegu finansowym jednoosobowego prwatnego uslugodawcy. pozdrawiam Zdzislaw
zibi

Postautor: marviz » 01 lis 2009, 23:04

http://www.strima.com/item/509012/pl/

Coś takiego da radę? Podwójny transport do materiałów ciężkich i skór.
marviz

Postautor: marviz » 01 lis 2009, 23:13

marviz

Następna

Wróć do Maszyny przemysłowe